نژاد راس


انواع نژادهای مرغ گوشتی : قسمت (۱)

همانطور که هر موجود زنده ای دارای نژادها و گونه های مختلفی هستند مرغ ها نیز از این قائده مستثنی نیستند.و دارای نژادها و گونه های مختلفی میباشند.برای راه اندازی سالن پرورش مرغ بهتر است با انواع نژادهای مرغ آشنا شوید و بهترین نژاد را برای پرورش انتخاب کنید .دروبلاگ زرین دانه پارس هر بار شما با برخی از نژادهای مرغ گوشتی آشنا  شوید و بهترین نژادها را برای پرورش انتخاب کنید. در این مقاله شما را با  نژاد راس مرغ گوشتی آشنا خواهیم کرد.

۱-نژاد راس:

ین نوع از نژاد مرغ ها جز نژادای هیبریدی هستند که با دستکاری ژنتیک امکان وزن گیری بالایی پیدا کرده اند این نژاد معمولا در مرغداری های صنعتی پرورش داده میشوند.مرغ راس در محدودهی زمانی ۴۰ الی ۵۰ روزه به حدود ۲ الی ۳ کیلوگرم وزن میرسدو جز پرنده های مناسب نژاد گوشتی با دوره ی بازگشت سرمایه کوتاه میباشد.

گروه راس یک شرکت انگلیسی است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس گردید.

در ابتدا محصول اصلی این شرکت ماهی بود و در سال ۱۹۶۲ با تغییرات اساسی تبدیل به بزرگترین شرکت تولیدکننده مرغ اروپا گردید.

در سال ۱۹۷۸ نژاد راس وارد بازار آمریکا شد و در سال ۲۰۰۴ نژاد اصلاح شده آن با نام راس ۷۰۸ دراین بازار معرفی شد.

راس ۲۰۸ و۳۰۸ نیز از معروفترین نژادهای این کمپانی هستند که در دهه ی ۷۰ شمسی به سرعت در ایران گسترش یافتند.

را س یکی از بهترین نزادهای مرغ گوشتی است که با شرایط جغرافیایی ایران بسیار سازگار است.

کیفیت بستر عامل بسیار مهمی است اگر رطوبت کم باشد در نتیجه گاز آمونیاک کمتری تولید میشود و از استرس تنفسی کاسته میشود.از نکات مهم پرورش این نژاد آب و جیره ی منسب شامل پروتئین، اسید آمینه،مواد معدنی ،ویتامین ها و اسید های چرب میباشد.متخصصان سن کشتار این نژاد را ۴۲ روزگی برآورد کرده اند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *