معرفی نژاد برهما


قسمت (۲): مرغ برهما (Brahma)

از ویژگی های قابل توجه مرغ برهما تجمع کردن در کنار یکدیگر میباشد. این عمل باعث محافظت آنها در مقابل شکارچیان میشود.راه رفتن و حرکت این نژاد بسیار زیبا و با ظرافت میباشد.تا قبل از سال ۱۹۳۰ مرغ امپراطور بسیار محبوب بود اما با رشد صنعت طیور از محبوبیت این نژاد کاسته شد.اما با این وجود در بین بعضی پرورش دهندگان کوچک محبوبیت خود را حفظ کرد.۲ هدف اصلی برای پرورش مرغ و خروس برهما وجود دارد.

مرغ برهما دارای پرهای تزئینی و زیبایی است و از بزرگترین نژادهای مرغ میباشد.مرغ و خروس برهما دوستدار آب و هوای خنک هستند و در منطق شمالی که هوای سردی دارند میتوانند رشد کنند.از دیگر ویژگی های این نژاد آرام بودن بسیار زیاد آنها میتوان اشاره کرد از این رو خانواده ها و افرادی که تازه بکار کرده اند از این نژاد استقبال میکنند.

یکی دیگر از ویژگی های این نژاد تخمگذاری در ماه های سرد سال میباشد. این طیور در زمستان تخمگذاری میکند و با فرا رسیدن فصل بهار روند تخمگذاری رو به کاهش می رود. و در واقع زمانی که تخمگذاری این پرندگان به اتمام میرسد، پرندگان دیگر شروع به کار میکنند.

خصوصیات ظاهری مرغ برهما(BRAHMA)

مرغ و خروس برهما دارای بدنی بزرگ و پهن میباشد و دارای بالهایی قدرتمند هستند اما با وجود داشتن چنین بالهایی به دلیل سنگین بودن بالها نمیتوانند مدت زیادی پرواز کنند.

زیاد بودن پرهای تزئینی در کنار هم سبب میشود تا ظاهری محکم و سفت به پرها داده شود. اما این پرها بسیار نرم و پف کرده هستند.پرهای این مرغ زیبا ،علاوه بر پا پنجه های آنها را نیز به خوبی پوشش میدهند.

(از مقاله های نژاد های مرغ بازدید  فرمایید.)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *