اهمیت کوئیک استارتر


اهمیت کوئیک استارتر (دان ویژه هفته اول)

 

همانطور که میدانید حساس ترین روزهای دوره ی پرورش هفت روز اول زندگی پرنده است که باتوجه به اهمیت این دوران در منابع علمی از آن به عنوان خاص brooding period  یا همان دوره ی ابتدایی پرورش یاد می شود.شرایط محیطی و تغذیه ای در این دوره از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کوچکترین مشکلی میتواند اثرات زیان باری را تا انتهای دوره برای پرورش دهنده ایجاد کند.

طبق توصیه ی منابع معتبر علمی و راهنماهای پرورشی جوجه های گوشتی از نقطه نظر تغذیه هدف دراین دوره حداکثر کردن سود و صرفه ی اقتصادی نیست و قیمت پایین دان اولویت اول متخصصین تغذیه نباید باشد.در این رابطه تحقیقات نشان داده هر گرم کمبود وزن در پایان هفته ی اول حدود ۵ گرم وزن نهایی پرنده را در سن کشتار کاهش می دهد.لذا پرنده ای که وزن هفته ی اولش ۱۶۰ گرم بوده حدودا ۱۰۰ گرم سنگین تر است.پس میتوان نتیجه گرفت تنها ۲۰ گرم افزایش وزن هفته ی اول در یک فارم ۲۰ هزار  قطعه ای ۲ تن وزن زنده ی بیشتررا موجب خواهد شد.

تامین نیازهای پرنده در هفته اول پرورش نه فقط جهت حداکثر سازی وزن پرنده بلکه باید بر اساس حداکثر کردن پاسخ ایمنی و توسعه دستگاه گوارش و نیز تکامل ساختمان اسکلتی پرنده تا انتهای دوره پرورش باشد.

در تولید صنعتی دان نیز بایستی با توجه به پروسه ی پلت و نیز اتلاف مواد مغذی حساس به حرارت هو در تولید و هم در فرمولاسیون دقت لازم انجام شود.

بر این اساس و رعایت اصول مذکور شرکت زرین دانه پارس با تجربه ی سالها تحقیق و ارتباط مداوم با فارم های پرورش مرغ گوشتی و با بهره گیری از اساتید دانشگاه و فعالین صنعت طیور با افتخار محصول ویژه ی هفته ی اول را با مشخصات ذیل معرفی نموده و با کارشناسان فنی و خدمات پس از فروش خود تا حصول نتیجه ی مطلوب مرغداران را حمایت خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *