تشخیص بیماری طیور از روی فضله ی آنها


تشخیص بیماری طیور از روی فضله ی آنها:

گاهی از روی فضله یا مدفوع پرندگان میتوان بیماری آنها را تشخیص داد. زمانی که پرنده بیمار باشد ولی از خود علائمی رانشان ندهد یکی  از راه های بررسی حال پرنده  ،بررسی علت تغییر حالت و رنگ در فضله ی پرنده می باشد.

در این مقاله از وب سایت زرین دانه پارس شما را با انواع حالت های فضله ای پرنده آشنا خواهید شد و شما را با علت هایی که ارتباط زیادی با بیما ریهای زیادی دارند آشنا خواهیم کرد.

اطلاعات دریافتی از فضله ی پرندگان:

 

مدفدع پرندگان دارای ۳ قسمت میباشد که شامل ادرار ،مدفوع ، اوره می باشد .که در هر بار دفع قابل مشاهده است .اما تغییر رنگ و حالت از نکات بسیار قابل توجه در دفع پرنده می باشد.تغییر رنگ ممکن است به رنگ سبز ، سیاه ، قهوه ای ،و…باشد.

با برسی هر روزه ی دفع پرنده  ی خود ممکن است متوجه تغییر حالت در یک یا چند مورد از آنها شوید که در این صورت باید بررسی بیشتری انجام دهید تا مطمئن شوید که حال پرندگان خوب است یا نه ؟

تغییر رنگ ممکن است به دلایل مختلف از جمله بیماری های ویروسی ،بیما ری های انگلی ،نامرغوب بودن کنسانتره یا مواد خوراکی ،عفونت روده و معده ، عفونت دستگاه تناسلی ، مسمومیت غذایی و خونریزی روده و مجاری ادراری و.. باشد.

بررسی ویژگی های فضله ی پرندها ی سالم:

از خصوصیات یک فضله ی سالم در پرنده های مختلف خانگ یو تزئینی اعم از مرغ و بوقلمون و اردک و بلدرچین ،مرغ عشق ،مرغ مینا و عروس هلندی …میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱-رطوبت کمتری دراطراف آنها مشاهده میشود.

۲-میزان بوی کمی دارد.

۳-اندازه ی فشرده تر و کوچکتری دارد.

۴-متراکم و به هم چسبیده است.

۵-رنگ آن معمولا سفید است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *